OMÁČKA

            Jak jsem se již zmínila v úvodu, pokouším se tímto způsobem najít si práci. Nemám ráda ty nic neříkající a rádoby vznešené popisy pracovních pozic a prázdné fráze v požadavcích na uchazeče. Do teď jsem pracovala v malé firmě, kde se mluvilo a psalo tak, že tomu úplně všichni rozuměli. Pár pracovních pohovorů jsem ze strany "zaměstnavatele" také absolvovala a myslím si, že i pro kandidáta bylo mnohem lepší, když o svých předpokladech mohl hovořit bez pocitu strachu, že nepoužije dostatek "cool" slov, které mu google doporučil jako slova při pracovním pohovoru vhodná.

            Obecně se mi práce v takto malé firmě líbila a ráda bych našla podobně pohodové prostředí. Takové, do kterého se člověk těší a chodí tam rád. Nikdo mu nepočítá minuty příchodu a nehlídá odchod. Kdy je možné zajít si k zubaři, aniž by si na to člověk musel brát den dovolené. Kde je možné domluvit si volno bez zápisu černého puntíku do diáře nadřízeného drába. Pochopitelně zpětnou vazbou k takovéto volnosti je nezneužívání důvěry zaměstnavatele. Neznamená, že když u dveří nejsou "píchačky", že se do práce místo v 8:00 chodí v 10:30, nebo že preventivní prohlídky u lékaře jsou třikrát týdně. To v žádném případě. Nikdy se toto na mém bývalém pracovišti nedělo. Nikdo volnosti nezneužíval a jsem si jista, že to prospělo všem stranám. Jen spokojení zaměstnanci jsou dle mého názoru dobří zaměstnanci. Vím, že tato pravidla je možné nastavit jen v malém kolektivu a ne v obrovské firmě, kde jsou stovky lidí. Ale i tam se jistě najdou oddělení, ve kterých kolegové mezi sebou jednají jako lidé. Přeci jen, všichni máme i svůj vlastní sociální život a občas se zkrátka třeba nadřadit jej nad ten pracovní.

            Mého bývalého pracovního místa je mi líto. Byla to prozatím nejlepší práce, kterou jsem kdy měla. Práce, která ani nebyla prací. Splňovala všechny výše popsané skutečnosti a ještě mnohem víc. Nikdy bych neodcházela, kdyby mé místo nezaniklo.
Pokud Vás má upřímost a stránka o mně/o vás zaujala natolik, že byste si mě dokázali představit ve vašem kolektivu a rádi byste si přečetli můj životopis, využijte prosím kontaktní formulář a já Vám jej ráda zašlu.

            Nespecifikuji zde obor, o kterých bych měla zájem, neboť ze zkušeností vím, že jsou takové pracovní pozice o kterých člověk nemá ani tušení a pokud něco neumí, jsem si jista, že při patřičné míře snahy je schopen naučit/doučit se cokoliv (ano, chirurgickou operaci ve "zkušebce" asi nenatrénuje), ale jinak si myslím, že když člověk chce, zvládne spoustu věcí.